»Imamo zaposlene: poslovodjo, blagajnika, prodajalca in skladiščnika. Eden izmed namigov je, da naj bi ti ljudje krožili.«
»To sta denimo premeščanje bremen ali poklicne bolezni.«
»Varčujejo na račun zdravja delavcev in bistveno manj kot delodajalci v preostali Evropi investirajo v pripomočke za ročno premeščanje bremen.«
»Pri čemer največje breme zategovanja pasu nosimo delavke in delavci v osebni asistenci.«
»Ob navedenem je jasno, da je breme za vse trenutno aktivne zdravstvene delavce občutno povečano.«
»Opravili smo analizo v različnih panogah, ki je pokazala, da bo pravilnik o premeščanju bremen prizadel številne panoge, zlasti trgovino, gradbeništvo, vrtnarstvo. Za mala podjetja, kjer je že zdaj težava s pomanjkanjem delovne sile, bo uvedba pravilnika povzročila administrativne in finančne težave. Rotiranje na delovnih mestih, kot je predlagalo ministrstvo za delo, v praksi torej ni izvedljivo.«
»Zavrnili smo njihov način reševanja te krize, ki ni pravi, ki gre v breme delavcev in prav nič v breme kapitala, lastnikov in poslovodstva, ki že več let kujejo velike dobičke.«
»Mejne vrednosti, kdaj so obremenitve za delavca previsoke, so pri nas hitreje v rdečem kot v Nemčiji, hkrati pa je pravilnik v Nemčiji zgolj priporočilo, pri nas pa obveznost. Pravilnik je treba zato še pred uveljavitvijo ustrezno spremeniti.«
»Turčija ne more nositi bremena sama.«
»Kot v vsaki krizi doslej največja bremena nosijo prav delavci. Kapital se ohranja, položaj delavcev pa se vse bolj slabša. Govoriti, da smo na isti ladji, je veliko sprenevedanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju